Skip to main content

Pantomogram

Technologia morfologicznego rozpoznania twarzy 

Pantomograf Hyperion to nie tylko bardzo kompaktowy i łatwy w obsłudze aparat. Posiada również wiele zaawansowanych rozwiązań, które bardzo ułatwiają obsługę pantomografu. Aparat automatycznie sprawdza wysokość pacjenta oraz szerokość jego czaszki, dobierając optymalne parametry ekspozycji. Również tor po jakim porusza się aparat w trakcie ekspozycji jest automatycznie i indywidualnie dobierany dla każdego pacjenta.

Ułatwione pozycjonowanie 

Dwie uruchamiane dotykowo podpórki czołowe ustawiają głowę pacjenta w prawidłowej pozycji, niwelując możliwe asymetrie dzięki niezależnemu ruchowi lewej i prawej podpórki.

W przypadku HYPERIONA ustawienie twarzą w twarz jest komfortowe dla lekarza i pacjenta.

Szybkie rozsyłanie zdjęć

HYPERION może pracować samodzielnie lub w połączeniu z komputerem PC i to obsługujący decyduje, czy chce przechowywać zdjęcia na karcie pamięci czy przesyłać je na inny komputer poprzez sieć lokalną.

15 różnych programów diagnostycznych 

Ponieważ głowica pantomografu Hyperion jest w pełni sterowana komputerem i ma możliwość poruszania się w dowolnym kierunku, możliwe stało się skanowanie pacjenta w wielu różncyh płaszczyznach. Zaowocowało to stworzeniem 15 programów diagnostycznych, które pozwalają na zbadanie nie tylko zębów, ale również zatok szczękowych oraz stawów skroniow-żuchwowych w kilku projekcjach.

3DTS - Tomosynteza 

Możliwość obejrzenia na ekranie komputera poprzecznych przekrojów z rozpatrywanego obszaru jest bardzo przydatna w implantologii. Dostarcza dokładny obraz radiograficzny oraz umożliwia wykonywanie pomiarów grubości tkanki kostnej. 3DTS Umożliwia dodanie informacji w trzecim wymiarze (głębokość), dotyczących specyficznych obszarów górnego i dolnego łuku zębowego, a przy tym wymaga niewielkiej dawki promieni Rentgena.